W nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji.
Nie wątpimy, ze Państwa kompetentni i profesjonalni funkcjonariusze wytrwają w próbie dowiedzenia, ze posiadają jeszcze jakąkolwiek kontrole nad instytucjami szczebla powiatowego. A tym samym będą konsekwentnie zażądali ujawnienia dokumentacji, na podstawie których „ustalone” zostało istnienie publicznego szaletu (*) w miejscu prywatnej nieruchomości przy K 53 w M na potrzeby prowadzonych postępowań po 2009 roku. Jak również dokumentacji pokazującej, że uchylanie się od jawnego wyjaśnienia sprawy w kolejnych przypadkach, które opisujemy nie jest spowodowane tym, ze powiatowe "ustalenia" zostały wyssane z palca.
Mamy również nadzieję, że w przypadku gdy instytucje powiatowe nie będą mogły pokazać niczego co nadawałoby chociażby jakiekolwiek stopień prawdopodobieństwa prawdziwości tych "ustaleń" Państwa instytucja dzielnie zniesie tą informację. A następnie podejmie odpowiednie działania w stosunku do swoich pracowników, którzy zapomniawszy o tym by wszelkie informacje były uwiarygodnione odpowiednią dokumentacją dołączaną do akt sprawy doprowadzili do sytuacji w której swoista technika powiatowych "ustaleń" pozostawała latami niewykryta pomimo narastającego oburzenia mieszkańców.
Aby Państwa zmotywować prezentujemy kolejny przypadek gminno-powiatowych "ustaleń" tj. ul. Sołeckiej w M.
##
Przebieg ulicy Sołeckiej udokumentowany jest dokumentami pochodzącymi z lat 1988 [uchwała nr 245 Rady Narodowej Miasta Stołecznego Warszawy z 26.05.1988] oraz 1989 [metryka ulicy z 31.12.1989] (fragment w załączeniu). Aktualnie przebieg ul. Sołeckiej jest zupełnie inny (w załączeniu).
Urząd Miasta M nie jest on w stanie podać w jaki sposób przebieg ulicy uległ zmianie.
Profesjonalni i kompetentni pracownicy Państwa instytucji z pewnością zdają sobie sprawę, że zmiana przebiegu ulicy jest skomplikowanym procesem zmiany jej stanu faktyczno-prawnego po którym pozostaje znaczna ilość dokumentacji (o ile było to wykonywane zgodnie z zapisami ustaw).
Nie jest więc jasne czy zmiana przebiegu ul. Sołeckiej jest efektem pomyłki czy też stanowi ślad po dokonanych po 1989 roku "ustaleniach" na podstawie tak wadliwych dokumentów, że nie kwalifikują się do jawnej konfrontacji z powszechnie dostępnymi dokumentami. Nie można przy tym wykluczyć, że owe "ustalenia" dotyczyły nie tyle samej drogi ile praw własności do znacznego kawałka terenu. Ponieważ Urząd Miasta M odmawia wyjaśnienia sprawy nie można nawet wykluczyć, że owe "ustalenia" zostały wyssane z palca i nie miały nic wspólnego nawet z sytuacją w terenie. Nie można również wykluczyć, ze osoby, których interes prawny mogły te "ustalenia" naruszyć nic o nich nie wiedzą.
Jeśli zachowali Państwo przynajmniej szczątkową kontrolę nad instytucjami gminno-powiatowymi nie wątpimy, ze niezwłocznie przystąpią Państwo do skutecznego wyjaśnienia tego przypadku. W szczególności wydaje się iż należy wyjaśnić:
1. czy zmiana przebiegu ul. Sołeckiej stanowi pomyłkę najprawdopodobniej z lat 1990-tych czy też ślad po dokonanym w tym czasie "ustaleniu" praw własności do części terenu dokonanego na podstawie tak wadliwych dokumentów, że nie kwalifikują się do jawnej konfrontacji z powszechnie dostępnymi dokumentami (o ile w ogóle nie są wyssane z palca)?
2. czy właściciele nieruchomości, których kształt i/lub wielkość uległy zmianie na skutek zmiany przebiegu ul Sołeckiej maja pełna wiedzę o tych ustaleniach i czy ustalenia te nie podważyły praw własności, którymi się legitymują.
3. dlaczego lokalne instytucje nie chcą wyjaśnić sprawy zmiany przebiegu ul. Sołeckiej zgodnie z obowiązującymi procedurami (jawne uzgodnienie dokumentów z udziałem wszystkich osób mających interes prawny)
4. czy powodem jest to, że takie wyjaśnienie ujawni istnienie dokumentów pokazujących iż instytucje gminno-powiatowe uwiarygodniły "alternatywne" w stosunku do ujawnionych w ewidencji gruntów oraz księgach wieczystych prawa do nieruchomości znajdujących się przy ul. Sołeckiej?
Głęboko wierzymy w to, ze kompetentni i profesjonalni funkcjonariusze państwa instytucji staną tym razem na wysokości zadania i wyjaśnią sprawę. Przynajmniej w przypadku jeśli Państwa instytucja posiada chociaż szczątkową kontrolę pozwalającą jej na wyegzekwowanie podstawowych rzeczy od instytucji gmino-powiatowych.
Z poważaniem
Akcja społeczna Niespotykanie Spokojny Obywatel
(*) Poza publicznym szaletem w grę wchodzą ewentualnie inne obiekty użyteczności publicznej klasy PKOB 1274 tj areszt śledczy, koszary, bursa itp. Zapewniamy Państwa że istnienie któregokolwiek z tych obiektów właściciele nieruchomości na pewno by zauważyli.
PS. Dokumentację sprawy w formie prowadzonego od kilku lat bloga znajdą Państwo na stronie http://lacorruption.weebly.com/ korespondencję prowadzoną w tej sprawie w swoich archiwach.
Uzupełniona o kolejne nazwiska lista funkcjonariuszy państwowych, którzy procesowali sprawy związane z nieruchomością przy ul K 53 w M po 2009 roku (czyli po dacie pojawienia się w gminno-powiatowych instytucjach przekonania, że na jej miejscu znajduje się publiczny szalet(*)) Dodane kolejne nazwiska – podkreślone.
http://lacorruption.weebly.com/dziennik-262wokoacutew-x.htm…